Hugo Boss - Německo

Jen málokterá značka je ve světě pánské módy takový pojem jako je Hugo Boss. Aby taky ne, když se podle mnohých jedná o jednu z nejelegantnějších značek, které můžeme v mužském světě módy najít.

Tuto elegantní a žádanou značku založil Hugo Ferdinand Boss roku 1924, v období mezi světovými válkami v Německu. Hugo byl v té době ještě neznámý krejčí. Šil ochranné průmyslové obleky a uniformy pro vojsko. Po pár letech přibírá více lidí a jeho malá dílna se rozvíjí v továrnu. Největší poptávku zažívá v roce 1939 díky vstupu Německa do války. Hugo Boss dostává státní zakázky na výrobu uniforem. Kvůli spolupráci s nacisty byla firma v poválečném období odsuzována, proto se společnost rozhodla nuceně nasazené dělníky odškodnit.

Zakladatel Hugo Boss zemřel v roce 1948 a firmu přenechal svým dvěma synům. Díky jejich strategii se firma stala nejžádanější značkou na světě. Plán byl dokonalý, podařilo se vytvořit značku, která je považována za nejkvalitnější a nejluxusnější módu oblíbenou hlavně u mužů.
Pod vedením ředitele Wernera Baldessarinia se značka rozvíjí o nové výrobky – sportovní oblečení, pásky, sluneční brýle, spodní prádlo, peněženky a jiné doplňky. Do roku 1998 byla značka orientována čistě na trh pro muže, po roce však začala uspokojovat i něžnější pohlaví a vznikl koncept Hugo Woman.

Aktuální stav brýlí v Optik Krouman ke dni 12. května 2023: